Kalorie w diecie
Zapotrzebowanie każdego człowieka na kalorie jest zależna od wielu czynników. Można skorzystać z porad dietetyka sportowego, albo trenera z siłowni. W sieci dostępne są też kalkulatory takiego zapotrzebowania na kalorie.
Nasza dieta nie może być zbyt mało kaloryczna, ponieważ nasze mięśnie nie będą miały z czego się powiększać. Nie można tez przesadzić, ponieważ może się to skończyć efektem 'zalania tłuszczem' wszystkie efekty naszego treningu będą ukryte pod warstewką tłuszczu, co da nieprzyjemny efekt wizualny.
Wysokobiałkowa tortilla
Przykład wysokobiałkowego posiłku, dla tych którzy dbają o rozwój mięśni na siłowni:
Składniki:
- pierś z kurczaka
- puszka fasoli
- odzywka białkowa
- sałata (dowolny gatunek)
- świeży ogórek
- tortilla
- jogurt naturalny
- ząbek czosnku
- suszone zioła
Przepis:
Pierś z kurczaka gotujemy na parze, lub podsmażamy na patelni na niewielkiej ilości oleju. Odzywkę białkową dodajemy do jogurtu (ilość zgodnie z zaleceniami producenta), taki sos doprawiamy czosnkiem, solą i suszonymi ziołami. Do tortilli wkładamy plastry ogórka, kilka liści sałaty, łyżkę czerwonej fasoli oraz przygotowanego kurczaka. Polewamy przygotowanym sosem i zawijamy. Tak przygotowany posiłek można również zabrać ze sobą do pracy i zjeść w porze lunchu. Smacznego!
Definicja Crossfit'u
Crossfit powstał w 2001 roku, kiedy Amerykanin Greg Glassman zaczął używać tego programu dla trenowania policji w Kalifornii. Potem został też wdrożony w treningu marines, strażaków i żołnierzy amerykańskich.
Ze względu na dobre wyniki treningowe, crossfit stał się popularny w wielu krajach świata.
Crossfit bazuje na codziennym programie ćwiczeń, które wykonuje się w sposób określony, określoną ilość razy.
Twórca crossfit, Greg Glassman, opracował dla trenujących wiele różnych programów dziennych, niektórych nazwanych na cześć różnych znanych osób: żołnierzy, policjantów czy bohaterów.
Program dzienny może trwać od 5 do 30 minut.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/CrossFit