Zbadaj się- dowiedz się więcej o endoskopii

bronchoskopowego musi być zapewniony sprzęt do resuscytacji. Do obejrzenia jamy nosowo-gardłowej używa się także fiberoskopu. Badanie zaś, pozwalające na obejrzenie migdałów, języczka, jamy nosowej i gardłowej, nazywane jest f

Zbadaj się- dowiedz się więcej o endoskopii

W trakcie badania bronchoskopowego musi być

W trakcie badania monitoruje się saturację (pulsoksymetria) i w przypadkach spadków saturacji dodatkowo podaje się tlen. W trakcie badania bronchoskopowego musi być zapewniony sprzęt do resuscytacji.

Do obejrzenia jamy nosowo-gardłowej używa się także fiberoskopu. Badanie zaś, pozwalające na obejrzenie migdałów, języczka, jamy nosowej i gardłowej, nazywane jest fiberoskopią. Do jego wykonania nie jest potrzebne znieczulenie, gdyż jest bezbolesne i proste. Sonda, kalibru minimalnie większego od wkładu do długopisu, wprowadzana jest przez nos.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Endoskopia


Hurtownie z endoskopami medycznymi

Sprzedaż endoskopów medycznych prowadzona jest przez osoby zajmujące się sprzedażą różnego rodzaj narzędzi i urządzeń medycznych. Sklepy z endoskopami medycznymi prowadzone są w różnych częściach miast i miejscowości, a korzystają z nich głównie lekarzy i kierownicy przychodni. To oni najbardziej zainteresowani są posiadaniem dobrej jakości endoskopów. Jest to dla nich bardzo ważne, aby posiadane przez nich endoskopy mogły sprawnie wykonywać wszystkie przewidziane dla siebie funkcje. W przeciwnym razie lekarze nie będą w stanie dobrze wykonywać badań lekarskich. Dlatego bardzo chętnie korzystają oni z usług hurtowni z endoskopami medycznymi, w których mogą znajdować różnej wielkości endoskopy.


Laparoskopia ? badanie wnętrza jamy otrzewnej

Laparoskopia ? badanie wnętrza jamy otrzewnej, np. żołądka, wątroby, żeńskich organów płciowych, itp. Endoskop wprowadza się w tym przypadku przez niewielkie nacięcie brzucha.

Endoskopia igłowa, np. endoskopia oczna, angioendoskopia, korzystająca z ultracienkich włókien optycznych, umożliwiających oglądanie np. wewnętrznych struktur oka czy zastawek serca i naczyń wieńcowych.

Endoskopia, oprócz oglądania wnętrza narządów, umożliwia również wykonywanie niektórych operacji, takich jak polipektomia (usunięcie pojedynczego polipu np. z jelita grubego), papillotomia (nacięcie brodawki Vatera), appendektomia (wycięcie wyrostka), cholecystektomia (wycięcie pęcherzyka żółciowego), usunięcie kamieni z przewodów żółciowych, splenektomia (wycięcie śledziony), tamowanie niewielkich krwawień np. z wrzodów żołądka lub przełyku.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Endoskopia



© 2019 http://rys.radom.pl/