Zaplanowany ogród, czemu nie

rzyw w ogrodzieWprawdzie w obecnych czasach panuje moda na minimalizm i coraz więcej osób kupuje niewielkie działki budowlane, to jednak wciąż nie brakuje chętnych na kupno działek budowlanych razem z miejscem na piękny ogród. Ozd

Zaplanowany ogród, czemu nie Ogród to nie tylko kwiaty, czy drzewka owocowe, dobrze wyglądają również rośliny typu . Świetnie wypełnią przestrzeń, posłużą za żywopłot i zazwyczaj są łatwe w pielęgnowaniu.

Sadzenie warzyw w ogrodzie

Wprawdzie w obecnych czasach panuje moda na minimalizm i coraz więcej osób kupuje niewielkie działki budowlane, to jednak wciąż nie brakuje chętnych na kupno działek budowlanych razem z miejscem na piękny ogród. Ozdobą takiego ogrodu mogą stać się krzewy ozdobne, można w nim sadzić również drzewa owocowe i warzywa.

Właściciele takich posesji, którzy jednocześnie są dobrymi rolnikami i ogrodnikami mogą takie drzewa i warzywa pielęgnować samodzielnie pamiętając jedynie o tym, żeby zasadzać po prostu znane sobie rośliny. W przeciwnym razie będą potrzebowali pomocy bardziej doświadczonych ogrodników. Natomiast, w przypadku większych ogrodów, wielu właścicieli decyduje się na korzystanie z pomocy fachowców, którzy zawodowo zajmują się projektowaniem ogrodów.


Wymagania roślin

Kupując rośliny ogrodowe, nie ważne czy te duże czy te małe, musimy pamiętać o ich wymaganiach. Jeżeli mamy w planie stworzyć ogród, który będzie sam o siebie dbał, powinniśmy wybrać rośliny wymagające minimum opieki i takie, które się wzajemnie tolerują. Ważny jest też dobór roślin pod glebę, która dominuje w naszym ogrodzie.

Możemy też poprosić o pomoc obsługę sklepu w którym planujemy zrobić ogrodowe zakupy. Często takie sklepy oferują również usługę projektowania ogrodu. Dobrze jest tez od razu kupić odżywki do kupowanych roślin, aby pomóc im się zaadoptować w nowym miejscu po zasadzeniu.


Drzewka- tuje

Kupujemy drzewka ozdobne, jednak nie zawsze wiemy kiedy i jak je zasadzić. Często wybór pada na żywotnika, potocznie znanego jako tuja. Te rośliny są dość wytrzymałe i dobrze się adaptują, jednak pod jednym warunkiem: muszą być zdrowe. W marketach niestety drzewka są w złej kondycji i zamierają szybko po posadzeniu.

Co do stanowiska w którym posadzimy tuję to powinniśmy wybrać stanowisko słoneczne, ale i osłonięte od wiatru. Ponieważ te rośliny nie lubią być wystawiane na duże nasilenie wiatru, szczególnie zimą. W kwestii pory sadzenia to tuje można sadzić od początku wiosny do późnej jesieni, pod warunkiem, że jest w miarę ciepła. Tuje potrzebują dość dużo miejsca na swój rozwój i wzrost. Często sadzimy je na żywopłot, więc minimalna odległość powinna wynosić około 40 cm.

Na szczęście tuje nie są szczególnie wymagające w pielęgnacji, przynajmniej przez pierwsze lata wzrostu. Później należy je jedynie przycinać do odpowiednich rozmiarów.



© 2019 http://rys.radom.pl/