Wybór dentysty: czym się kierować

a profilaktyka próchnicyProfilaktyka polega głównie na edukacji zdrowotnej, endogennym i egzogennym dostarczaniu fluorków (fluorek sodu, fluorokrzemian) do organizmu, szczotkowaniu zębów, stosowaniu płukanek, nici dentystycznych i

Wybór dentysty: czym się kierować stomatolog jastrzębie
Kiedy boli ząb lub się ukruszy zwykle nie mamy czasu na znalezienie stomatologa poza miastem. W takiej sytuacji najlepiej zasięgnąć pomocy w lokalnym gabinecie, np. .

Na czym polega profilaktyka próchnicy

Profilaktyka polega głównie na edukacji zdrowotnej, endogennym i egzogennym dostarczaniu fluorków (fluorek sodu, fluorokrzemian) do organizmu, szczotkowaniu zębów, stosowaniu płukanek, nici dentystycznych i innych przyborów do higieny jamy ustnej, unikaniu częstego spożywania węglowodanów próchnicogennych (głównie sacharoza, ale również glukoza, fruktoza, maltoza), wizytach kontrolnych w gabinecie dentystycznym.

Mikrobiolodzy z UCLA School of Dentistry w listopadzie 2011 ogłosili, iż opracowali płukankę do ust zawierającą STAMP (ang. specifically targeted anti-microbial peptides) o symbolu C16G2, dobrze rokującą jeśli chodzi o eliminację S. mutans (bez wpływu na bakterie saprofityczne) i zapobieganie próchnicy1. Jest to pierwsze tego typu celowane działanie na świecie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Próchnica_zębów


Zdrowe uzębienie

Kwestie zdrowia są bardzo istotne, a w tym wszystkim bardzo istotne jest dbanie o dobry stan naszego uzębienia. Próchnica i jej następstwa są dość groźne dla naszego zdrowia i co ciekawe nie tyczy się to tylko samej jamy ustnej, ale i całego organizmu.

Nie należy ignorować choćby najmniejszych objawów choroby próchniczej i należy natychmiast udać się do stomatologa. Szybkie leczenie pomoże zminimalizować szkody jakie próchnica wyrządzi w zębie, a cena za taka usługę będzie dużo niższa.


Higiena to podstawa

?Codziennie myj zęby?- niby prosta zasada, jednak jej nieprzestrzeganie może prowadzić do problemów z uzębieniem- próchnica, stany zapalne... W skrajnych przypadkach nawet zapalenia okostnej.

Według specjalistów powinniśmy myć zęby po każdym posiłku, tylko nie zawsze mamy taką możliwość. Zalecane minimum to dwa razy dziennie (rano i wieczorem), a absolutna granica, której nie powinno się przekraczać to jedno mycie dziennie. Zaoszczędzimy sobie wtedy sporo bólu i pieniędzy na wizytach u stomatologa. Warto więc poświęcić te parę minut i umyć zęby chociaż raz.



© 2019 http://rys.radom.pl/