Uroda w klinice medycznej

yczepia się ścięgno mięśnia dźwigacza powieki górnej, który odpowiada za jej ruchy. Warstwy podczas kierowania się od przodu ku tyłowi: Strukturą utrzymującą prawidłowy szkielet powieki jest tarczka (łac. tarsus), czyli płyt

Uroda w klinice medycznej

palpebra) - występujący u kręgowców ruchomy

Powieka (łac. palpebra) - występujący u kręgowców ruchomy, umięśniony fałd skórny okrywający i chroniący oko.

Do powieki górnej przyczepia się ścięgno mięśnia dźwigacza powieki górnej, który odpowiada za jej ruchy.

Warstwy podczas kierowania się od przodu ku tyłowi:

Strukturą utrzymującą prawidłowy szkielet powieki jest tarczka (łac. tarsus), czyli płytka o grubości około 1 mm zbudowana z tkanki łącznej włóknistej. W jej wnętrzu znajdują się gruczoły łojowe i gruczoły potowe, których wydzielina uchodzi na brzeg powieki. Tarczka powieki górnej jest większa niż dolnej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Powieka


Otaczając wejście do oczodołu zaczyna się

Mięsień okrężny oka (łac. musculus orbicularis oculi) - najsilniej rozwinięty mięsień z grupy mięśni otoczenia szpary powiekowej. Otaczając wejście do oczodołu zaczyna się i kończy na przyśrodkowej ścianie oczodołu. Od tej części odchodzą dwie cienkie warstwy włókien mięśni, które przebiegają łukowato w powiece górnej i dolnej, pokrywając od przodu tarczki powiekowe. Poza woreczkiem łzowym jest pasmo włókien tzw. część łzowa, która ma wpływ na mechanizm odpływu łez. Skurcz części oczodołowej mięśnia okrężnego powoduje zaciskanie powiek, natomiast skurcz części powiekowej powoduje spokojne zamykanie powiek. Część mięśnia, którego włókna biegną do kości czołowej i skóry brwi i łączą się z mięśniami nosowymi to mięsień marszczący brwi. Skurcz tego mięśnia powoduje powstanie pionowych fałd skóry między brwiami.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mięsień_okrężny_oka


Usuwanie cieni spod oczu

To jedna z tych przypadłości, która dotyka większą część naszego społeczeństwa. W wielu przypadkach cienie pod oczami to przede wszystkim efekt zaniku tkanki podskórnej. Warto zauważyć, że skóra pod powieka jest zawsze najcieńsza w porównaniu z innymi okolicami ciała człowieka. Zmiany skórne bardzo często spowodowane są przez promienie słoneczne oraz także przez zaburzenie pigmentacji, które może być wywołane przez chorobę. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem dającym nam długotrwały efekt jest odpowiedni zabieg, który możemy wybrać między innymi z szerokiego wachlarza, jaki mamy do dyspozycji, jeśli chodzi o medycynę estetyczną. W takich przypadkach zabiegi z udziałem kwasu hialuronowego wydają się być najlepszym wyjściem. Wiele zależy od nas, ale to my powinniśmy dobierać właściwe rozwiązania a medycyna estetyczna umożliwia nam tylko skuteczne pozbycie się problemu, co jest bardzo ważne dla pań. Oczywiście cienie spod oczu możemy również usunąć przy pomocy mezoterapii. Wybór metody ma znaczenie.



© 2019 http://rys.radom.pl/