Rolety do domu

Dodane: 22-03-2015 07:17
Rolety do domu Gdzie warto kupić Rolety na wymiar ?

Zapraszam do przeczytania poradnika.

Czy rolety są tanie?

Rolety nie są szczególnie tanie, prościej i taniej można zmienić kolor ścian, niż wybrać nowe rolety. Z tego powodu trzeba dobrze przemyśleć ich...kolor, ja polecam zdecydować się na coś neutralnego, w dość stonowanych odcieniach. Sprawdzą się wszystkie odcienie szarości, biel, subtelne beże, ewentualnie jasne brązy. Mocne kolory wymagają dopasowania do nich wystroju całego pomieszczenia, dlatego odradzam taki wybór.

Ważny jest typ mocowania, ale większość modeli jest uniwersalna - można je zamontować na ramie okna, wewnątrz wnęki okiennej, lub na suficie. Zazwyczaj zakłada się rolety do ramy okna, jednak takie rozwiązanie ma tez wady - może powodować parowanie okien, a mocowanie mogą uszkodzić ramę (chociaż nie powinny, trzeba mieć jednak pewne doświadczenie w montażu).


Czym zasłaniać?

Co kupić - rolety, czy żaluzje? Oczywistym jest, że zasłonięcie okna jest czasem koniecznością - nikt nie lubi intensywnego światła padającego na monitor, czy też wścibskiego wzroku sąsiadów. Z tego powodu większość z nas rolety, lub żaluzje w oknach posiada.

Wybór pomiędzy jednym, a drugim produktem nie jest łatwy. W poprzedniej epoce żaluzje były znacznie popularniejsze, ale rolet jeszcze w naszych sklepach po prostu nie było. Zarówno rolety, jak i żaluzje mogą mieć różne kolory. Dużą różnicą jest jednak materiał, z którego są zrobione. Żaluzje mogą być drewniane, aluminiowe, lub plastikowe. Rolety są zawsze tekstylne, mają tez różny stopień przepuszczania światła.


Rolety kryjące

Ostatnio coraz częściej w oknach Polacy zakładają drewniane żaluzje. Nic dziwnego, ponieważ są wyjątkowo ładne, często nie pasują do okna, ale o tym w innym artykule. Drewniane żaluzje dają pełne krycie, praktycznie nie przepuszczają promieni słonecznych, są więc bardzo skuteczną ochroną. Są jednak dość drogie, zwłaszcza robione na zamówienie - kosztują kilkaset złotych za sztukę. Ale są trwałe, nie blakną od światła i dobrze się prezentują.

Zanim podejmiemy decyzję, musimy mieć ustalony budżet, musimy też wiedzieć jaka ma być przepuszczalność światła.© 2019 http://rys.radom.pl/