O rehabilitacji

nej fizycznie lub psychicznie (lub z deficytem w ww. obszarach), które ma na celu przywrócenie...tej osobie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej lub psychicznej, a także zdolności do pracy oraz do brania czyn

O rehabilitacji Twoje dziecko potrzebuje fachowej pomocy rehabilitacyjnej?

Rehabilitacja medyczna - definicja

Rehabilitacja medyczna ? kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie lub psychicznie (lub z deficytem w ww. obszarach), które ma na celu przywrócenie...tej osobie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej lub psychicznej, a także zdolności do pracy oraz do brania czynnego udziału w życiu społecznym. Rehabilitacja jest integralną częścią procesu terapeutycznego, na równi z innymi metodami leczenia, współdecydującą o jego ostatecznej efektywności. Ze względu na zróżnicowanie oddziaływań rehabilitacja (szczególnie rehabilitacja neurologiczna ? neurorehabilitacja) jest często prowadzona przez interdyscyplinarny zespół terapeutyczny składający się z lekarzy różnych specjalności, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, pielęgniarek, logopedów, psychologów, muzykoterapeutów itp.

Twórcami współczesnej rehabilitacji są: profesor Howard Rusk, a w Polsce profesor Wiktor Dega. Rehabilitacja to proces medyczny i społeczny. Rehabilitacja ruchowa ? usprawnianie osób z dysfunkcją narządu ruchu. Specjalista z zakresu rehabilitacji ruchowej ? fizjoterapeuta ? stosuje w procesie usprawniania metody fizjoterapii.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rehabilitacja_medyczna


Nie przeciążaj swojego ciała

Aktywnie uprawiając sport doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że urazy są jego częstym ? ku naszemu niezadowoleniu ? elementem. Możemy biegać, grać w piłkę czy trenować crossfit, ale ostatecznie wszędzie grozi nam jakieś przeciążenie skutkujące pogorszeniem się stanu zdrowia, a nawet mały błąd przy wykonywaniu ćwiczenia oznacza czasem długą przerwę od aktywności fizycznej.Wiedząc już o źródle problemu warto udać się do dobrego fizjoterapeuty. Osoba taka przez lata kształciła się, aby móc pomagać w takich niezbyt lubianych sytuacjach. Wiedza o funkcjonowaniu organizmu, wyćwiczone dłonie i zrozumienie dla potrzeb pacjenta przekładają się na stopniowo nadchodzące i mocno pożądane uczucie ulgi.
Każdy chce szybko ponownie powrócić na boisko, trasę czy matę ? zależnie od sportu ? więc nie ma sensu w marnowaniu czasu na bezproduktywnym czekaniu. Każda kolejna wizyta to następny krok w kierunku powrotu do formy sprzed niechcianego incydentu, a trenowanie z naruszoną częścią ciała to bardzo zły pomysł.


Sztuka rehabilitacji

Rozmaite kontuzje i urazy potrafią bardzo mocno utrudnić nam życie ? nikt, kto się z nimi zmagał temu z pewnością nie zaprzeczy. Wizyta u lekarza staje się w końcu koniecznością, a my mamy dość życia w stanie ciągłego ? mniejszego lub większego ? bólu, marzy nam się powrót do sportu czy inne lubiane aktywności. Jak - wiedząc już o tym, co nam dolega ? walczyć z tymi problemami? Dobry fizjoterapeuta potrafi zdziałać w naszym ciele prawdziwe cuda dzięki wysokim umiejętnościom z zakresu sztuki rehabilitacji. Wprawione w zawód ręce, bogata wiedza i właściwe przygotowanie sprawiają, że już po kilku wizytach odczujemy znaczącą poprawę swojego stanu, a to z kolei przełoży się na zadowolenie i lepsze samopoczucie.
Nie traćmy czasu na zbyteczne zwlekanie ? każdy kolejny zabieg przyśpiesza nasz powrót do sprawności, a zbyt długie czekanie nie sprzyja później procesowi leczenia. Jeżeli mamy szansę naprawić uszkodzone miejsce, to po prostu to zróbmy i zapomnijmy o niedogodnościach.



© 2019 http://rys.radom.pl/