Kilka słów o oszczędzaniu ciepła w domach

ipediaRegeneracja ciepła pozwala na znaczne podniesienie sprawności termicznej obiegów porównawczych i rzeczywistych elektrowni kondensacyjnych i powiększenie wskaźnika skojarzenia w elektrociepłowniach. Regeneracja dokonywana jes

Kilka słów o oszczędzaniu ciepła w domach rekuperacja gdańsk
Rozbudowanie działania systemu grzewczego z pewnością przyniesie ogromne oszczędności, jedną z dobrych możliwości jest . Co należy wiedzieć o ogrzewaniu?

Coś o regeneracji ciepła. Wikipedia

Regeneracja ciepła pozwala na znaczne podniesienie sprawności termicznej obiegów porównawczych i rzeczywistych elektrowni kondensacyjnych i powiększenie wskaźnika skojarzenia w elektrociepłowniach. Regeneracja dokonywana jest za pomocą tzw. wymienników regeneracyjnych, będących tradycyjnymi wymiennikami ciepła. Rozbudowa układu regeneracyjnego wiąże się z dodatkowymi kosztami inwestycyjnymi (wymienniki, rurociągi, armatura), a liczba wymienników określana jest na drodze zaawansowanych analiz ekonomicznych.

Regeneracja ciepła jest podstawowym sposobem karnotyzacji obiegu termodynamicznego

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Regeneracja_ciepła


Modernizacja cieplna

Nie ma jednego i dobrego sposobu budowania oszczędnego domu, a to ze względu na dużą ilość nowoczesnych rozwiązań, które wymagają odmiennych parametrów budynku. Oczywiście większość z nich wymaga bardzo dobrej izolacji, co w sumie jest tak naprawdę podstawą w modernizacji cieplnej starszych budynków.

Nowe budownictwo zmierza coraz bardziej w stronę zerowej konsumpcji energii dla uzyskania ciepła, co za tym idzie takie domy są bardzo oszczędne. Koszty są sporo wyższe od standardowego budownictwa, ale jednak z uwagi na całe przyszłe lata mieszkania, warto zainwestować, aby później nie płacić ogromnych rachunków za węgiel czy gaz.


Rekuperacja w domach

W układach wentylacji mechanicznej lub klimatyzacji w nowoczesnych budynkach, w tym także w domach jednorodzinnych, stosuje się rekuperację ciepła w celu zmniejszenia zużycia energii oraz dobowej stabilizacji temperatury wnętrz. Wykorzystane ciepłe powietrze lub woda (na odpływach do kanalizacji) oddaje energię do układu, w którym ogrzewane jest świeże powietrze lub czysta woda. Najprostszym rozwiązaniem stosowanym w układach wentylacyjnych jest rekuperator, tj. wymiennik krzyżowy. W bardziej zaawansowanych układach klimatyzacyjnych energia odzyskiwana jest z powietrza przez wymienniki ciepła w postaci paneli sufitowych. Stosowane są też układy buforujące i przechowujące energię cieplną.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rekuperacja



© 2019 http://rys.radom.pl/