Kupowanie zabawek dla dziecka to nie taka łatwa sprawa.

Co wybrac?

Drewniane zabawki dla dziewczynek

drewniane zabawkiKażdy przyszły rodzic z zafascynowaniem ogląda w sklepach półki pełne zabawek.

Nie zdaje on sobie jednak sprawy, iż z czasem kupowanie prezentów staje się zmorą rodziców.

Mnogość okazji sprawia, iż pomysły szybko wyczerpują się, a dzieci są coraz bardziej wymagające.

Z pomocą przychodzi nam nowa moda na drewniane zabawki ekologiczne.

Charakteryzują się one bogatym wzornictwem, które pobudza wyobraźnię dziecka i zachęca do kreatywności. Dla dziewczynek znajdziemy wszelkiego rodzaju drewniane domki dla lalek, drewniane sklepy bądź kuchenki do gotowania.

Z pewnością przypadną one do gustu każdej młodej damie.

Zalety zabawek drewnianych

drewniane zabawki Jeśli jesteśmy rodzicami, którzy na bieżąco śledzą trendy w dziedzinie zabawek, z pewnością zauważyliśmy napływ zabawek wykonanych z drewna. Stają się one coraz bardziej popularne dzięki bogatemu wzornictwu oraz swoim niewątpliwym zaletom. Zabawki te są wykonane z materiałów ekologicznych, które nie wywołują żadnych reakcji w kontakcie ze skórą dziecka. Nie zawierają szkodliwych substancji, które niejednokrotnie można znaleźć w zabawkach gumowych czy plastikowych.

Są więc bezpieczne dla dzieci w różnym wieku, w zależności od oznaczeń producenta.

Swoją prostotą pobudzają dzieci do kreatywnej zabawy, co rozwija wyobraźnię i motorykę.

Szeroka gama wzorów i kolorów z pewnością pozwoli nam znaleźć wymarzony prezent dla każdego dziecka.

Kilka ciekawostek o domku dla lalek:

Domek dla lalek (pokój, izba) to miniaturowa replika domu lub mieszkania służąca do zabawy najczęściej dziewczynkom. Tradycyjnie domki i ich wyposażenie były wykonywane z drewna, z czasem też używano do ich wykonania metali, płyty pilśniowej i tworzywa sztucznego. Historia domków dla lalek sięga już starożytności.

Dawne miniaturowe gospodarstwa z mebelkami i wyposażeniem znajdowane są w wykopaliskach oraz grobach dzieci1.

Mebelki wykonywano wtedy z gliny, cyny, brązu, czasami ze srebra2.

Najstarsza znana budowla tego typu pochodzi z roku 1558, kiedy to Albrecht V Bawarski zamówił dla swojej córki prezent, którym był domek dla lalek.

Nie przypominał on wtedy zabawki, lecz precyzyjnie wykonane małe dzieło sztuki z kunsztownie wykonanymi miniaturkami rezydencji książęcej. Wyrób domków w Europie przeżywał rozkwit w wieku XVIII i I połowie XIX wieku.
Najpiękniejsze z nich powstały w Niemczech, gdzie pełniły rolę "zabawek edukacyjnych". Modne były też w Anglii, Holandii, Francji i we Włoszech. Właśnie we Włoszech przy okazji obrzędów związanych z Bożym Narodzeniem2. konstruowano całe "miasta lalek", a w szczególności znane szopki neapolitańskie, które często były dziełem najlepszych włoskich architektów, rzeźbiarzy i złotników. Pod koniec XIX wieku oprócz domków lalek bardzo popularne stały się miniaturowe pojedyncze pokoje (zwłaszcza kuchnie) składające z trzech ścian, podłogi i wyposażenia takie jak: meble i sprzęt gospodarstwa domowego. Dopiero po II wojnie światowej, domki produkowano w fabrykach na znacznie większą skalę.
Wcześniej produkcją zajmowali się głównie rzemieślnicy.

W latach 50.

XX wieku, typowe sprzedawane zestawy to domy wykonane z blachy, pomalowane i umeblowane sprzętami z plastiku.

Niskie koszty produkcji domków sprawiły, że stały się one dostępne dla większości dziewcząt z rozwiniętych krajów Europy Zachodniej, szczególnie tych które po II wojnie światowej nie borykały się z odbudową kraju.

Na początku XXI wieku japońska firma produkująca zabawki wykonała dom dla lalek z prawdziwym telewizorem. Miniaturowy odbiornik wielkości znaczka pocztowego odbierał kilka kanałów.

Widok do druku:

drewniane zabawki