Kiedy i dlaczego potrzebujemy geodety

ak stać się geodetąNauka o kształcie, powierzchni i właściwościach ziemi. Tym właśnie jest geodezja, dlatego też ten dział nauki jest dość trudny do opanowania i wymaga pewnego określonego zestawu cech, a w szczególności umysłu śc

Kiedy i dlaczego potrzebujemy geodety Doświadczony geodeta jest niezastąpionywszędzie, gdzie coś się buduje, dlatego warto zdecydować się na najbardziej doświadczonego, np. . Wpis o inwestycjach, mapkach i geodetach.

Jak stać się geodetą

Nauka o kształcie, powierzchni i właściwościach ziemi. Tym właśnie jest geodezja, dlatego też ten dział nauki jest dość trudny do opanowania i wymaga pewnego określonego zestawu cech, a w szczególności umysłu ścisłego. Wykonywanie zawodu geodety, czy też mierniczego jak powinno się go nazywać, to ciężki orzech do zgryzienia. Praca jest wymagająca i męcząca, oraz łączy ze sobą pracę za biurkiem i w terenie.

Należy o tym pamiętać, gdy doradzimy komuś tą drogę kariery, ponieważ już sama nauka jest wyzwaniem dla niektórych przyszłych geodetów. Ilość skomplikowanych i trudnych obliczeń potrafi przytłoczyć nawet doświadczonego i pracującego w zawodzie geodetę. Dochodzi do tego jeszcze kwestia przyswojenia sobie słownictwa i definicji, koniecznych do zdania egzaminu uprawniającego do wykonywania tego zawodu.


Wikipedia: Geodezja satelitarna

Geodezja satelitarna ? dział geodezji wyższej, zajmujący się wyznaczaniem położenia (pozycji) punktów geodezyjnych i obiektów ruchomych; tworzeniem precyzyjnych globalnych, regionalnych (kontynentalnych), lokalnych przestrzennych sieci geodezyjnych (x, y, z); tworzeniem systemów nawigacyjnych; wyznaczaniem modeli pola grawitacyjnego Ziemi i funkcji tego pola (spłaszczenie Ziemi, kształt geoidy, odchylenia pionu itd.); pomiarem, monitorowaniem i modelowaniem zjawisk geodynamicznych (ruch bieguna, stabilność ruchu obrotowego Ziemi, pływy, ruchy skorupy ziemskiej).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Geodezja_satelitarna


Geodezja wyższa

Geodezja dzieli się na geodezję niższą (miernictwo) oraz geodezję wyższą. Geodezja wyższa zajmuje się opisem i pomiarami dużych powierzchni- powyżej 750km kwadratowych. Największą różnicą dzielącą te dwa obszary geodezji jest uwzględnianie kulistości ziemi. W geodezji wyższej odgrywa ona bardo ważną rolę i gdybyśmy ją pominęli wyniki pomiarów byłyby fałszywe i niepoprawne.

Wyższa geodezja zajmuje się głównie dużymi regionami i obszarami takimi jak: tereny województw, regionów geograficznych oraz państw. Oraz oczywiście powierzchnią całej kuli ziemskiej.



© 2019 http://rys.radom.pl/