Ekstremalna odzież termoaktywna

wane przez koncern DuPont nowoczesne włókno poliestrowe przeznaczone do produkcji bielizny termoaktywnej. Jest to również zarejestrowany znak towarowy tego koncernu. Jego głównym zadaniem jest zapewnianie dobrej wentylacji ciała i

Ekstremalna odzież termoaktywna Dobry ubiór przy uprawianiu sportu zapewnia niezbędny komfort w wykonaniu ćwiczeń. Odzież tego typu: świetnie zdaje egzamin w ekstremalnych warunkach.

Coolmax- tkanina termiczna

Coolmax ? opracowane przez koncern DuPont nowoczesne włókno poliestrowe przeznaczone do produkcji bielizny termoaktywnej. Jest to również zarejestrowany znak towarowy tego koncernu. Jego głównym zadaniem jest zapewnianie dobrej wentylacji ciała i utrzymywanie suchej powierzchni skóry. Włókno Coolmax posiada przekrój złożony z czterech lub sześciu okręgów, pomiędzy którymi znajdują się przewężenia. Taka budowa włókna zapewnia znacznie lepszą, w porównaniu do włókien naturalnych (np. bawełny), oddychalność oraz odprowadzanie wilgoci z powierzchni ciała.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Coolmax


Odpowiedni materiał termoaktywny

Bielizna termoaktywna jest coraz szerzej dostępna jednak najwięcej znajdziemy jej w sieci w wielu specjalistycznych sklepach internetowych. Warto rozejrzeć się za bielizną z materiałów naturalnych, ostatnio popularna jest bielizna z wełny ów, która świetnie spełnia wszelkie parametry, a do tego jest produktem wykonanym w 100% z naturalnych materiałów.

Taki ubiór zapewni odpowiednią temperaturę oraz przepuszczalność płynów na zewnątrz, co zagwarantuje nam pełen komfort podczas wykonywania nawet najbardziej ekstremalnych sportów. Ceny takiej bielizny nie są specjalnie wygórowane jest wiec ona dostępna dla bardzo szerokiej grupy potencjalnie zainteresowanych.


Z encyklopedii: zasada działania bielizny termoaktywnej

Bielizna termoaktywna odprowadza efektywnie wilgoć z powierzchni skóry dzięki trzem jej cechom:

ma rozwiniętą powierzchnię zewnętrzną (jest na zewnątrz lekko "włochata")
jest elastyczna, dzięki czemu dobrze przywiera do powierzchni skóry
jest "ażurowa", dzięki czemu wchłania wilgoć w wolniejszym tempie niż jest ona odparowywana z jej powierzchni.
Siłą napędową odparowywania z jej powierzchni wilgoci jest różnica temperatury ciała ludzkiego i otoczenia, skąd wywodzi się jej nazwa.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bielizna_termoaktywna



© 2019 http://rys.radom.pl/