Dziecięce kocyki, książki i zabawki

yć w zajęciach prowadzonych przez położne, w czasie których będą uczyły się, w jaki sposób powinny karmić swoje dzieci. W razie jakichś problemów położne będą mogły opowiedzieć matkom, jakie są ich sprawdzone sposoby karmienia dzi

Dziecięce kocyki, książki i zabawki

Zasady karmienia niemowląt

Karmienie niemowlęcia może sprawiać matce wiele przyjemności, ale jednocześnie stawać się dla niej powodem do zmartwienia. Dlatego młode matki mogą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez położne, w czasie których będą uczyły się, w jaki sposób powinny karmić swoje dzieci. W razie jakichś problemów położne będą mogły opowiedzieć matkom, jakie są ich sprawdzone sposoby karmienia dzieci.

Jednak podstawową zasadą takiego karmienia jest fakt, że musi ono odbywać się w sposób bezstresowy, a matka musi unikać jedzenia produktów spożywczych szkodliwych dla dziecka. Wówczas dziecko będzie chętnie przyjmowało pokarm i domagało się kolejnych posiłków. Dlatego matka musi być przygotowana na to, że godziny karmienia jej niemowlęcia pozostaną bardzo płynne.


O noworodku w Wikipedii

Noworodek ? dziecko od urodzenia do ukończenia 4 tygodni (28 dni).

Okres noworodkowy jest czasem, w którym następuje pełne przystosowanie dziecka do zmienionych warunków po urodzeniu. U noworodków donoszonych okres ten wynosi 28 dni, u wcześniaków może ulec wydłużeniu. Nauka, która zajmuje się tym okresem to neonatologia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Noworodek


Klocki z Wikipedii

Klocki ? zabawka dziecięca w formie różnokolorowych wielościanów, wykonana zazwyczaj z tworzywa sztucznego (najczęściej plastiku) bądź drewna. Głównym zadaniem klocków jest budowanie zdolności przestrzennych i kreatywnych dziecka: poprawiają chwytliwość dłoni, budzą kreatywność i poruszają wyobraźnię.

Popularną odmianą klocków są np. klocki Lego i Cobi, służące do zabawy wielokrotnej (możliwość powtórnego składania i rozkładania budowli w różnych kombinacjach). Konstrukcyjne możliwości klocków zwiększają się z każdym kolejnym rokiem, a producenci tworzą różne opcje ich łączenia: przez nakładanie klocków jeden na drugi, sczepianie ich ze sobą, zahaczanie i łączenie na magnes.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klocki



© 2019 http://rys.radom.pl/