Co robić, kiedy dziecko jest znacznie niższe od rówieśników?

ię w okolicach szyi, a wydzielane przez niego hormony mają duże znacznie dla naszego organizmu. Jakie objawy mogą świadczyć i kłopotach? W przypadku nadczynności tarczycy będą to spadek masy ciała, osłabienie, pieczenie i ból gałe

Co robić, kiedy dziecko jest znacznie niższe od rówieśników?

Tarczyca pod kontrolą

Jednym z najczęstszych problemów, jakie wymagają konsultacji z endokrynologiem jest z pewnością nieprawidłowe funkcjonowanie tarczycy. Gruczoł ten znajduje się w okolicach szyi, a wydzielane przez niego hormony mają duże znacznie dla naszego organizmu. Jakie objawy mogą świadczyć i kłopotach? W przypadku nadczynności tarczycy będą to spadek masy ciała, osłabienie, pieczenie i ból gałek ocznych, a czasem wytrzeszcz oraz przyspieszone tętno. O niedoczynności tego gruczołu świadczy przyrost wagi, osłabienie, stany depresyjne i suchość skóry. W obu przypadkach należy udać się do endokrynologa, który postawi jednoznaczną diagnozę po przeprowadzeniu odpowiednich badań i wskaże w jaki sposób należy postępować.


Badania przeprowadzane w przychodniach przyszpitalnych

Przychodnie przyszpitalne prowadzone są głównie w celu leczenia tych pacjentów, którzy zostali właśnie wypisani ze szpitala. Jednak pacjentami leczonymi w tego rodzaju przychodniach są także osoby chcące korzystać z pomocy lekarzy pracujących w przychodniach przyszpitalnych. Korzystanie z takich przychodni jest o tyle wygodne, że można dzięki korzystaniu z nich uzyskać dostęp do praktycznie wszystkich badań przeprowadzanych na terenie szpitala, które nie wymagają hospitalizacji. Trzeba jednak liczyć się z tym, że kolejki do lekarzy przyjmujących w przychodniach przyszpitalnych mogą być długie, a wobec tego czas oczekiwania na odbycie umówionej wizyty lekarskiej może dać się we znaki. Wydaje się jednak, że warto od czasu do czasu korzystać z przychodni przyszpitalnych.


Terapia grupowa osób z depresją

Sama jesienna depresja nie może stać się przyczyną poważnych problemów zdrowotnych, jednak u osób posiadających już jakieś problemy ze stabilnością emocjonalną może ona doprowadzić do powstania poważniejszej depresji. Takie osoby będą potrzebowały leczenia psychiatrycznego do tego, żeby mogły wrócić do pełni sił. Często takie leczenie musi zostać wsparte leczeniem farmakologicznym, ponieważ trzeba pamiętać, że depresja bardzo często związana jest z jakimiś zaburzeniami zdrowotnymi, a jednocześnie osoby na nią cierpiące nie zawsze są w stanie w pełni się uspokoić jedynie po rozmowie z psychiatrą. Uczestniczą one także zarówno w terapii indywidualnej, jak i w terapii grupowej. Dzięki temu mogą skonfrontować swoje uczucia z odbiorem ich przez inne osoby.



© 2019 http://rys.radom.pl/